Vrienden maken

 

Van de basisschool naar het voortgezet onderwijs is best een grote stap. Maar van het voorgezet onderwijs naar het MBO, HBO of de Universiteit komen er ook best veel veranderingen op je pad.

 

Misschien moet je op zoek naar een kamer en verhuis je naar een vreemde stad. Of kom je in een groot studentenhuis terecht.

 

Een nieuwe omgeving ver weg van je familie en vrienden. Het zou mooi zijn om ook in je nieuwe omgeving wat vrienden te ontmoeten. Vrienden waarmee je doordeweeks leuke dingen kunt doen.

 

Belangrijk is om daarin wel wat flexibel te zijn. Mensen voelen zich in een nieuwe omgeving vaak aangetrokken tot anderen die op hen lijken. Jij als jongere maakt daarin geen verschil, je zoekt jongeren die op jou lijken, die uit jouw eigen omgeving komen of dezelfde kledingstijl hebben. Soms ben je zo blij dat jij al in de eerste week nieuwe vrienden hebt gemaakt, dat je je een beetje vastklampt aan iemand, omdat het zo vertrouwd voelt.

En laten we eerlijk zijn, niets is zo gezellig als bijvoorbeeld in je eigen streektaal te praten, of samen te luisteren naar jullie favoriete muziek.

 

Maar daar ligt wel een gevaar. Dit soort vriendschappen houden vaak geen stand, omdat ze in het begin te geforceerd zijn. Je bent immers heel blij dat je elkaar ontmoet hebt in de eerste week. Hierdoor bestaat het gevaar dat jullie elkaar een beetje gaan claimen. Niet doen!

 

Ga de eerste weken gewoon je gang en je zult vanzelf op een wat spontanere manier aanstaande vrienden tegenkomen. Wees flexibel en klamp je niet vast aan iemand alsof je die persoon bezit. Onthoud dat je thuis je vertrouwde vrienden hebt zitten die je zeker aanhoudt ook al zul je ze wat minder zien dan je gewend was.

 

Met die gedachten kun jij je openstellen voor nieuwe vriendschappen in je nieuwe leeromgeving. Soms maak je vriendschappen voor een korte duur en soms voor het leven.

 

Ingrid Aaltink – Fidder

 

Studie Professional | Coach | Eigenaar

kenniseducatiecentrum.nl | huiswerkbegeleidingnijverdal. nl 

Reactie schrijven

Commentaren: 0